Aktuality

Strategické partnerství s Asseco Central Europe

12/2019

V rámci uzavřeného partnerství se společnost Asseco Central Europe stává novým 100% vlastníkem společnosti TurboConsult.
TurboConsult tak získává možnost nabídnout zákazníkům širší paletu produktů i další výhody plynoucí ze spojení s jedním z předních evropských dodavatelů IT řešení a služeb.
Naopak Asseco CE posiluje svoji pozici lídra v poskytování SW služeb pro bankovní sektor, mj. získává na trhu stavebních spořitelen 100% podíl v České republice a první referenci na Slovensku.

IS ELBOS pro Proplat.to

11/2019

Společnost TurboConsult s.r.o. úspěšně implementovala systém Elbos do pozice hlavního provozního systému FinTech portálu proplat.to (www.proplat.to). Tento portál provozuje společnost MoneyStore s.r.o. poskytující tzv. spot faktoring, který současně na těchto platbách spolupracuje s P2P investory. Součástí spolupráce obou organizací je rovněž provozní outsourcing výsledného řešení a služby provozní podpory a údržby.
Úspěšné zprovoznění IS Elbos (se samostatně řešenou WWW nadstavbou portálu pro proplat.to) je potvrzením flexibility tohoto systému a jeho připravenosti pro použití v inovativních FinTech společnostech.

Sign+ pro Akcenta CZ

08/2019

Největší středoevropská platební instituce, společnost Akcenta CZ a.s., zahájila v r. 2019 používání služby Sign+ pro biometrické podepisování elektronických smluvních dokumentů. Akcenta CZ s využitím Sign+ zavádí zcela bezpapírový akviziční proces nových klientů a to nejen v České republice, ale i v dalších evropských zemích (mimo jiné v Německu, Polsku, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku).

Článek M. Červeného pro Bankovnictví - Automatizace úvěrového procesu

06/2019

V červnovém čísle časopisu Bankovnictví publikoval kolega Martin Červený článek o úvěrovém procesu a jeho robotizaci. Naleznete jej ZDE a dočtete se v něm o úspěšné implementaci automatizace úvěrového procesu u našeho největšího zákazníka - Raiffeisen stavební spořitelny, a to nejen z pohledu nás jako dodavatele, ale i odezvy zákazníka a uživatelů.

Článek J. Mařaty pro Bankovnictví – Sign+

08/2018

V srpnovém čísle časopisu Bankovnictví kolega Jan Mařata publikoval článek o našem řešení Sign+ pro biometrické podepisování dokumentů. Naleznete jej ZDE a vedle popisu samotného řešení se v něm dočtete i o přínosech zavedení Sign+ do provozu u jednoho z našich významných zákazníků – PROFI CREDIT Czech.

Článek P. Blažka pro Bankovnictví - PSD2

06/2018

V červnovém čísle časopisu Bankovnictví naleznete článek našeho kolegy Petra Blažka, ve kterém se zabývá tématem PSD2 ve vztahu k menším finančním institucím. Článek naleznete zde a při jeho čtení zjistíte, že o tématu jen nepolemizujeme, ale máme k němu také co říct – řešení TConnector.

Projekt Nové úvěry úspěšně zrealizován a uveden do praxe v Raiffeisen stavební spořitelně

06/2018

Rozsahem dosud největší implementační projekt pro našeho klíčového zákazníka byl v červnu uveden do provozu a již nyní přináší klientům i zaměstnancům zákazníka očekávané přínosy.
Další informace o projektu z pohledu Raiffeisen stavební spořitelny naleznete ZDE.

Elbos pro PDZ

12/2017

Rádi bychom vás informovali o našem novém zákazníkovi, kterým je Podnikatelská družstevní záložna, kde jsme úspěšně implementovali a spustili provoz našeho provozního bankovního systému Elbos.

FriendlyVox v MF DNES

12/2017

Celostránkový rozhovor ve vydání MF Dnes s sebou přináší nejen informace o portále FriendlyVox, ale také pár slov o naší společnosti.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Informační systém ELBOS v ZFP Gold

09/2017

Společnost ZFP Gold, a.s. (člen skupiny ZFP) se rozhodla pro implementaci našeho systému ELBOS do pozice hlavního provozního systému.

Systém ELBOS je zde užíván pro oblast prodeje investičního zlata. Implementace byla zahájena v pol.roku 2016 a výsledné řešení bylo zprovozněno na poč. roku 2017. Součástí celého řešení je napojení na službu Sign+ pro opatření smluvní dokumentace dynamickými biometrickými podpisy (celý proces prodeje zlata je tak možné realizovat zcela bezpapírově).

Článek Nebankovní společnosti vs. Bankovní informační systém

09/2017

V časopise Bankovnictví byl zveřejněn článek na téma Nebankovní společnosti vs. Bankovní informační systém.

Článek pojednává o regulacích ČNB, provozních bankovních systémech a taktéž o našem systému ELBOS. Článek naleznete ZDE.

Nové sídlo společnosti

02/2017

Společnost TurboConsult se poprvé po 25 letech své působnosti přestěhovala do nových prostor. Nově nás najdete na adrese Šumavská 35 - 10. a 11. patro.

Šumavská Tower je nový projekt rekonstrukce kancelářských a obchodních prostor.
Děkujeme tímto všem našim zákazníkům a partnerům za podporu a trpělivost při řešení provozních záležitostí při stěhování.

08/2016

Společnost TurboConsult s.r.o. úspěšně implementovala systém ELBOS v první FinTech (Finance Technology) společnosti. Jedná se o poskytovatele P2P faktoringu Invoxtra One s.r.o. (www.spotipay.cz). Součástí spolupráce obou organizací je rovněž plný provozní outsourcing výsledného řešení a služby provozní podpory a údržby.

Pevně věříme, že úspěšné zprovoznění IS ELBOS v Invoxtra je potvrzením vysokých kvalit tohoto systému a jeho připravenosti pro použití v inovativních FinTech společnostech.

Sign+ získal ocenění IT produkt 2015

05/2015

Naše inovativní služba Sign+ získala ocenění IT produkt 2015 udelené časopisem Computer World. Je to pro naši společnost významné ocenění a děkujeme.
Více zde >>IT PRODUKT  2015<<

FriendlyVox v médiích Novinky.cz, iDnes.cz a hlavním zpravodajství TV Prima

11/2014

Ve čtvrtek 13.11.2014 u příležitosti Dne nevidomých byl spuštěn portál FriendlyVox, který má za cíl zjednodušit nevidomým práci s počítačem převážně v oblasti internetu a jeho užívání. V rámci spuštění tohoto inovativního řešení proběhl rozhovor s TV Prima a internetovými médii Novinky.cz a iDnes.cz. Celou reportáž naleznete (začátek v 11.minutě) ZDE. Článek na portále Novinky.cz ZDE a na portále iDnes.cz ZDE

Článek T. Hrušeckého pro CIO Business World (11/2014)

11/2014

Sign+ řešení pro elektronické smlouvy s připojením biometrického podpisu. Jedná se o velmi progresivní technologii, která umožňuje podepisovat elektronické dokumenty vlastnoručním podpisem na elektronické zařízení (tablet, signpad) s možností následné kontroly podpisu (grafické podoby). Bezpečnost využití biometrického podpisu je přitom mnohonásobně vyšší než u stávající papírové podoby a to z toho důvodu, že jsou s grafickou formou podpisu zaznamenány jeho jedinečné vlastnosti, jako jsou rychlost, zrychlení, tlak, náklon pera, doba podpisu... Celý článek.

Článek J. Havla pro International Banker (12/2013)

12/2013

„Nowadays, we are witnesses to a dynamic development of banking entrepreneurship in Europe, despite the fact that some European countries are affected by on-going financial crisis. This development is represented by both existing and newly founded banks and credit unions which offer wider banking products and service offerings to their clients at more advantageous conditions. In such a highly competitive environment, the quality ICT infrastructure acquired for a reasonable price, represents one of the deciding factors of success.” ... Celý článek.

Rozhovor s V. Jarešem pro TOP 30 IT osobností (11/2013)

11/2013

Ing. Vladimír Jareš, jednatel a ředitel společnosti TurboConsult s.r.o., byl redakcí odborných časopisů Computerworld a CIO Business World vybrán mezi TOP 30 osobností českého IT za rok 2013. Profily všech oceněných osobností vyšly ve speciální příloze zmíněných časopisů.